Proč je aktivace tvořivé síly utajována

05.07.2022

Občas se mě lidé na seminářích ptají, proč ta klíčová dovednost "aktivace vnitřní tvořívé síly" (vstup do rozšířeného stavu vědomí / otevření kvantového pole) je po tisíciletí lidem zamlčována, přestože z ní vychází většina duchovních nauk, náboženství či energetických systémů, a proč se předává jen mezi "vyvolenými" (viz seminář MATRIX1 - Kvantové probuzení).

Odpovědí se nabízí více. Možná tvůrci nauk, náboženství a duchovních či energetických systémů nevěřili tomu, že lidé jsou zralí na to, aby pracovali vědomě s takovou silou. Možná, že původně všechna ta učení používala vědomou aktivaci i práci s kvantovým polem, ale postupem času byla z nějakých důvodů svoboda vědomé tvorby nahrazena rituály a postupy, které sice v ideálním případě pole otevřou, ale člověk to neví a má pak tendenci věřit, že se potřebuje upínat k někomu či něčemu, kdo mu to zprostředkuje..

Zajímavý pohled a možná i odpověď vám dá i film Koule z roku 1998. To je období, kdy naše materiálně založená civilizace začala na základě vědeckých výzkumů poznávat, jakou sílu má myšlenka a mezi lidi se začaly šířit základy NLP, MATRIXu či Transsurfingu.

Film Koule je pak takovou interpretací toho, jak by mohlo vypadat, kdyby se schopnost ovlivňovat realitu na základě svých myšlenek dostala do rukou nevědomých a nepřipravených lidí. Super film. Doporučuji shlédnout.