Nejste náhodou obklopeni blbci?

08.07.2022

Spousta dobrých lidí upadá do splínů a pocitů marnosti proto, že jejich okolí jim podsouvá myšlenky, že nejsou dost dobří. Je to taková základní technika všech manipulátorů a sociopatů, neboť člověk nesebevědomý je více a snáze manipulovatelný.

Svou hodnotu však dáváme sobě my sami. To, jak nás hodnotí ostatní a co nám podsouvají za záměry, to jsou jen jejich vlastní projekce. Často nás pak ještě ze svých vlastních projekcí obviňují, neboť věří, že za nesmysly, co si o nás vytvořili ve své hlavě, jsme zodpovědní my.

Jenže nejsme. Za svůj způsob myšlení je zodpovědný každý sám. A podle toho pak i vypadá jeho život. Jestliže se někdo například topí v závisti, není to problém těch úspěšnějších. I přesto, že závistivci své frustrace dávají za vinu právě těm úspěšnějším.

Nenechme si naočkovat cizí projekce za své vlastní. Definují nás naše činy, naše myšlenky a naše hodnoty - ne to, co si o tom myslí druzí, na základě svých vlastních činů, myšlenek a hodnot. Více na seminářích Kvantovky Matrix. 

Co konkrétně děláte vy, abyste si udrželi svou hodnotu, sebevědomí a zdravý mentální odstup od manipulátorů a toxických lidí, a nenechali se stáhnout do jejich světa?