Když se někdy nedaří a nedaří

03.07.2022

Lidé mají občas pocit, že se proti nim spikl celý svět. Prostě se nedaří a nedaří. Když bychom se podívali, co je za tím, nejčastěji najdeme zacyklení v negativním myšlení. A pokud lidé k negativním myšlenkám přidají i negativní emoce, vysílají tím do MATRIXu celkem slušnou objednávku - viz semináře Kvantovky MATRIX.

Ono je to jednoduché a pohodlné. Nadávat a stěžovat si. Navíc alespoň v Čechách je to považováno za normální způsob komunikace. A dnes a denně je nám to předváděno v politice, v médiích, ve zdravotnictví i ve školách. Lidé proto snadno sklouznou k tomu, že takto je to normální, že takto je to v pořádku. 

Jenže není. To, že něco dělá většina lidí, neznamená, že se jedná o správnou věc. A historie ukazuje na toto téma nespočetně příkladů. Pokrok a rozvoj společnosti měl vždy původ v jednotlivcích, kteří dokázali myslet jinak než ostatní. Kteří si dokázali představit něco jiného, než bylo považováno za běžné a normální. Ono totiž, kam jde pozornost, tam jde energie a tam lze proto očekávat i výsledek - Viz seminář MATRIX 2 - Jak si správně přát.

Negativním myšlením proto nelze dosáhnout pozitivních výsledků. Z principu. Tmu taky nevyženete tak, že jí vystavíte jiné tmě. Jak často říkám na seminářích: "Nechceš-li být ve tmě, rozsviť si". Zní to jednoduše, ale lidi to často ani nenapadne. Proč by taky mělo, když normální je si stěžovat, nadávat a čekat, že to někdo vyřeší za ně. Ideálně nějaký spasitel.

Obávám se, že další pokrok je možný pouze tehdy, pokud co nejvíce lidí přijme zodpovědnost za své životy. Jako že, když se jim nelíbí být ve tmě, tak si sami rozsvítí. Jako že dají svou pozornost, čas a energii do nalezení řešení. A ne do nadávání na tmu, nebo do nadávání na její domnělé viníky - viz seminář MATRIX2 - Jak si správně přát.

Vesmír (MATRIX) neřeší, co je pro nás dobré a co ne. Reaguje na to, co svými vibracemi vyzařujeme jako objednávku. Kam nejčastěji zaměřujeme pozornost a jaké myšlenky a emoce k tomu zaujímáme. A pokud většina lidí vyzařuje, že jsou jen pouhé oběti, které nemohou nic změnit, protože to přece musí za ně udělat ti druzí ... tak to je taky objednávka. Ale rozhodně ne na svobodu a šťastný život. 

Vždycky máme volbu. Budeme řešit proč to nejde ... a nebo se budeme soustředit na to, jak by to mohlo jít? Co je v této situaci možné?" Ha! Tak co si kdo vyberete?