Jak zatočit s klepy a pomluvami

02.07.2022

Znáte to všichni. Ať se Vám daří, nebo nedaří, vždycky se najdou lidi, kteří dokáží zpochybnit to dobré, co na Vás vidí, a doufat v to špatné, co nevidí. Firma, ve které děláte, dům, ve kterém žijete. Jako by někteří lidé neměli na práci nic jiného, než řešit druhé. Drby, klepy, pomluvy. 

Drby jsou slova, které druzí povídají za vašimi zády, protože moc dobře vědí, že vám je nechtějí říct do očí. Sami zpravidla neumí stavět to co vy a tak svou důležitost získávají bořením toho, co staví ti ostatní. Drbny. 

Říkají tomu "starat se o druhé". Jenže na drbnách je zajímavé, že se starají o druhé, aniž se dokážou postarat o sebe. A kdyby se každý, kdo drbe, staral v první řadě o sebe, bylo by o všechny na světě postaráno.

Co s tím? Jak se k tomu postavit? Především si uvědomit, že drby odráží myšlenkové nastavení svých autorů. Popisují důvody, pocity a situace, které by na Vašem místě měli a prožívali oni na základě svých hodnot a charakterových vlastností. S Vaším myšlením, prožíváním a hodnotami to nemá nic společného.

Eliminovat všechny drbny? Vysvětlovat něco každému, kdo uvěří jejich jedovatým slovům? To by bylo nesmírně časově i energeticky náročné. Vyčerpávalo by Vás to a odvádělo od vaší cesty - což je mimochodem přesně to, po čem drbny touží. Abyste se stresovali, smutnili a přestali tvořit, budovat a usilovat. Abyste hráli jejich hru. A ony by pak přestaly cítit frustraci, že máte nebo umíte něco, co ony ne. 

Pojďme na to jinak. Zamyslete se, proč Vám drby vadí, přestože víte, že nepopisují Vás, ale chování, myšlení a cítění drben ocitnuvších se ve Vašich místech a situacích? Záleží Vám na tom, co si o Vás myslí ostatní? Potřebujete jejich hodnocení a uznání? A proč? To je totiž ta správná otázka 

Odpověď i její řešení máme všichni v sobě. Zkratkou k vyřešení pak může být individuální práce na svém osobním rozvoji, nebo třeba semináře Kvantovky MATRIX, kde poznáváme Tajemství své vnitřní síly a učíme se, jak ho správně používat ku svému prospěchu.