Proč se raději některým lidem vyhýbat

02.07.2022

Lidé mají tendenci stát se průměrem cca pěti svých přátel, se kterými se stýkají nejčastěji. Odborně bych to nazval jako podvědomé přejímání mentálních vzorců (programů), které ti druzí žijí a prezentují jako normální.

Nakazit se tak můžeme jak mentálními programy, které nám prospívají (např: efektivní komunikace, řešení problémů, dobré vztahy k lidem, naslouchání, optimismus, vášeň k životu, schopnost se prosadit, ...), tak se můžeme nakazit i mentálními viry, které nás naopak posílají ke dnu (stěžování si, přehazování odpovědnosti na druhé, pomlouvání, chudoba, zkostnatělost, ufňukanost, sebelítost, závist, nenávist, ...)

Udržet si svou identitu znamená být v těchto situacích vědomý. To znamená, neustále v nadhledu nad situacemi a vztahy. A vnímat, že cokoli se kolem mne ve vztazích s jinými děje, je jen projekce mých a jejich mentálních programů a filtrů. Tedy obraz, kterému nemusím skákat na špek, ale naopak, ke kterému mohu zaujmout takový postoj, jaký sám chci a jaký je v souladu s mým sebeurčením.

To však může být značně energeticky vysilující zejména pro ty, kteří ještě plně nepřijali sami sebe. Taky proto drtivá většina lidí jede ve většině situací "na autopilota" a v tom případě se podvědomě přelaďují do průměru své sociální bubliny, přesněji do průměru těch cca 5 lidí, s nimiž tráví nejvíce času.

Je jen na nás, jakými lidmi se budeme obklopovat a co vše budeme považovat za normální a přijatelné. Protože to, co vyzařujete, že je normální a přirozené, toho se vám také bude dostávat nejvíce. 

Všechny "STÁLE" na obrázku jsou jen typy negativních mentálních zacyklení. A jako s mentálními zacykleními s nimi lze pracovat, odblokovávat a transformovat. Například technikami, které učím na seminářích Kvantovky MATRIX.

Někdy nositelé mentálních zacyklení uvítají pomoc, jak z bludného kruhu ven, a jsou ochotni pro to sami něco udělat. Zkušenosti však ukazují, že mnoho z nich vás bude skálopevně přesvědčovat o svých pravdách a manipulovat vás, abyste jejich úhly pohledu chápali a sdíleli i vy. V tom případě nohy na ramena, utíkat pryč a držet se dál