Motivace něco změnit

02.07.2022

Pár lidí mi v poslední době popisovalo, že se jim dějí nepříjemné věci, které je nutí k nějaké změně či rozhodnutí. Ale že nevědí co s tím. Ono je to tak:

Pokud vnitřně cítíme, že nám nějaká situace nevyhovuje a chtěli bychom jí jinak, vytváříme tím energii nesouladu, kterou vysíláme vibracemi do sdíleného informačního pole. To nám pak logicky odpovídá na základě našich požadavků = co vysíláš, to dostáváš zpět. To znamená větší pocit nesouladu a větší tlak na jeho vyřešení.

A zde se kromě myšlenek uplatňují především emoce. Nezáleží totiž na tom, co se nám děje, ale jak na ty události a situace emočně reagujeme. Podle toho utváříme vibrace, které k nám následně přitahují odpovídající výzvy k akci. (Podrobněji na MATRIX 3 - Emoce a strachy).

Každý nesoulad má totiž během času svá řešení. Neznamená to však, že se nám ta řešení musí líbit. To, co je pro naše nejvyšší dobro nemusí být pro dobro našeho ega, stereotypu či pohodlnosti. (Viz MATRIX 1 a příběh se zubařem). Opět zde platí, že co vysíláme, to dostaneme i zpět. (Podrobněji na MATRIX 2 - Jak si správně přát).

Proto, pokud nenajdeme včas motivaci se svým nesouladem něco udělat sami, život nám po nějaké době potřebnou motivaci zařídí. Jenže, ví život, jaké přesně chceme řešení, když to často nevíme ani my sami? A tak to pak dopadá, jako na tom obrázku.