Jsi to, jak myslíš

03.07.2022

"Musíš se naučit vybírat si myšlenky. Stejně, jako si denně vybíráš šaty. V tom je síla, kterou musíš umět pěstovat. Když chceš zvládnout život, pracuj na myšlení. Protože když nezvládneš myšlenky, máš věčný trable" ( z filmu Jíst, meditovat, milovat )

Všichni určitě znáte zákon rezonance: "Co vysíláš, to dostáváš i zpět". A tak lidé chodí na různé kurzy pozitivního myšlení, snaží se popírat či přetlačovat své myšlenky a učí se afirmace či vizualizace, které jim pak víceméně nefungují. Proč tomu tak je vysvětluji podrobně na seminářích MATRIX, nejvíce pak na MATRIX 6 - Proč se přání neplní. Zde jen krátce:

Základní komunikační řečí přírody jsou vibrace. Z hlediska duality částic v kvantové fyzice jsou vibrace nerozdílným ekvivalentem hmoty, neboť vše co je hmota, je současně i energie. I my jsme bytosti vibrující na určitých frekvencích (Viz MATRIX 1 - Kvantové probuzení)

Tyto vibrace odpovídají našim emocím a pocitům. Pokud to hodně zjednoduším, pak vibrace mohou být pozitivní či negativní, stejně jako pocity a emoce. A to, co svými vibracemi vyzařujeme, to i následně máme tendence přitahovat k sobě. (Viz MATRIX 1 - Kvantové probuzení a MATRIX2 - Jak si správně přát).

A zde je právě ten chyták. Lidé si myslí, že vyzařují pozitivní vibrace, když si dokola opakují nějakou pozitivní afirmaci, které ale moc nevěří, případně když popírají negativní emoce či přetlačují své negativní myšlenky do pozitivních. Nebo když se přetvařují v práci a ve vztazích, a hrají na lidi kolem sebe láskyplné bytosti, přestože někde uvnitř sebe cítí spíš odpor, vztek či touhu po vlastním prospěchu.

Na první pohled to tak možná vypadá úžasně pozitivně a vypohodovaně, ovšem své podvědomí takhle jednoduše nezmastíme. To moc dobře ví, kdo jsme, jaké máme cíle, jak jsme v souladu sami se sebou i s okolím a hlavně jak žijeme své každodenní životy a vztahy.

Pro opravdový posun vpřed je tedy nanejvýše dobré změnit nejen způsob, jakým o věcech přemýšlíte, ale i to, co vás každodenně ovlivňuje a co působí na váš vnitřní soulad či nesoulad. Zde je 7 tipů, které ovlivňují vaši vibrační frekvenci (inspirace od Jérémy Défontaine)

 1. Myšlenky - Každá myšlenka způsobuje na podvědomé úrovni nějaký pocit či emoci a vysílá tak do okolí určitou frekvenci. Ta se pak vrací zpět k původci. Takže v případě, že máte negativní myšlenky sklíčenosti, smutku, hněvu, strachu, to vše se k vám vrací. Proto je tak důležité, abyste dbali na kvalitu svých myšlenek a naučili se pěstovat více pozitivních myšlenek. To neznamená potlačovat ty špatné - ale naučit se je nahrazovat / transformovat (Viz semináře MATRIX)

2. Společnost - Lidé kolem vás přímo ovlivňují vaši vibrační frekvenci. Pokud se obklopíte šťastnými, pozitivními a odhodlanými lidmi, vstoupíte do této vibrace časem i vy. Pokud se obklopujete stěžujícími si, pomlouvačnými a pesimistickými lidmi, což jsou nízké vibrace, pak časem dojde velmi pravděpodobně i ke snížení frekvence vašich vibrací. Zákon přitažlivosti pak rozhodně nebude pracovat ve váš prospěch.

3. Hudba - Hudba má velkou sílu. Pokud budete poslouchat pouze hudbu, která je o smrti, zradě, smutku, beznaději, bude to všechno narušovat vaše pozitivní vibrace. Věnujte proto pozornost slovům hudby, kterou posloucháte, ať zbytečně nesnižuje vaší vibrační frekvenci. Do svého života totiž přitahujete přesně to, čím sami vibrujete. 

4. Věci, které sledujete - Když sledujete pořady, které se zabývají neštěstím, smrtí, zradou atd. váš mozek to přijímá jako realitu a uvolňuje do vašeho těla spoustu chemie, která ovlivňuje vaši vibrační frekvenci. Sledujte věci, které vám přinášejí dobrý pocit a pomáhají vám vibrovat na vyšší frekvenci. 

5. Atmosféra - Pokud trávíte hodně času v neuspořádaném a špinavém prostředí, ať už doma nebo v práci, ovlivňuje to také vaši vibrační frekvenci. Zlepšete své okolí, uspořádejte a vyčistěte své prostředí. Ukažte Vesmíru, že jste způsobilí přijímat mnohem více. Pečujte o to, co již máte a vyzařujte vděčnost za to, co už máte!

6. Slovo - Pokud se přetvařujete nebo mluvíte špatně o věcech a lidech, ovlivňuje to vaši vibrační frekvenci. Chcete-li si udržet vysokou frekvenci, je nezbytné zbavit se zvyku stěžovat si a mluvit špatně o druhých. Vyhýbejte se proto dramatům a pomlouvání. Převezměte odpovědnost za rozhodnutí ve svém životě! 

7. Vděčnost - Vděčnost pozitivně ovlivňuje vaši vibrační frekvenci. Je to opak věčného stěžování si. Jedná se o návyk, který byste nyní měli začlenit do svého života. Začněte děkovat za všechno. Za dobré věci, ale i za své chyby a za to, co považujete za špatné. Děkujte za všechny zkušenosti, které jste prožili. Vděčnost nejvíce otevírá dveře tomu, aby se ve vašem životě děly pozitivní věci.